  • 11938MB-B3N-AP-00
11938MB-B3N-AP-00
advertisement
Manufacturer No:
11938MB-B3N-AP-00
HK JDW NO:
567-11938MB-B3N-AP-00
Package:
Datasheet:
11938MB-B3N-AP-00
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
11938MB-B3N-AP-00
    18 Weeks
  • Weight
    1.2lbs 544.3g
  • Material - Blade
    Polycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Power (Watts)
    14.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2900 RPM
  • Air Flow
    102.0 CFM (2.86m3/min)
  • Noise
    41.0 dB
  • Static Pressure
    0.280 in H2O (69.7 Pa)