  • 12061A820JAT4A
12061A820JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12061A820JAT4A
HK JDW NO:
66-12061A820JAT4A
Package:
Datasheet:
12061A820JAT4A
Description:
82pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
12061A820JAT4A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm