  • 12061E104MAT4A
12061E104MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12061E104MAT4A
HK JDW NO:
66-12061E104MAT4A
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
12061E104MAT4A
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Length
    3.2mm