  • 12062A471MAT2A
12062A471MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12062A471MAT2A
HK JDW NO:
66-12062A471MAT2A
Datasheet:
12062A471MAT2A
Description:
470pF Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12062A471MAT2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm