  • 12063C103K4Z2A
12063C103K4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
12063C103K4Z2A
HK JDW NO:
66-12063C103K4Z2A
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
12063C103K4Z2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.94mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm