  • 12063C155KAZ2A
12063C155KAZ2A
advertisement
Manufacturer No:
12063C155KAZ2A
HK JDW NO:
66-12063C155KAZ2A
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1.5μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
12063C155KAZ2A
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.78mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm