  • 12063C563KAT2P
12063C563KAT2P
advertisement
Manufacturer No:
12063C563KAT2P
HK JDW NO:
66-12063C563KAT2P
Description:
0.056μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12063C563KAT2P
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm