  • 12063D105JAT2A
12063D105JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12063D105JAT2A
HK JDW NO:
66-12063D105JAT2A
Description:
1μF Ceramic Capacitor ±5% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12063D105JAT2A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm
  • Thickness
    1.778mm