  • 12063G105ZAT2A
12063G105ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12063G105ZAT2A
HK JDW NO:
66-12063G105ZAT2A
Description:
1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5648
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
12063G105ZAT2A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm
  • Thickness
    1.27mm