  • 12065C103KAT2A\4K
12065C103KAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
12065C103KAT2A\4K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-12065C103KAT2A\4K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
12065C103KAT2A\4K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    50V
  • Height
    940μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm