  • 12065G274ZAT2A
12065G274ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12065G274ZAT2A
HK JDW NO:
66-12065G274ZAT2A
Package:
1206
Datasheet:
Description:
270nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
12065G274ZAT2A
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    Contact Factory For Exact Quantity
  • Height
    0.94mm
  • Length
    3.2mm