  • 1206B331K101CT
1206B331K101CT
advertisement
Manufacturer No:
1206B331K101CT
HK JDW NO:
883-1206B331K101CT
Datasheet:
1206B331K101CT
Description:
330pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 12060
Step5Bar-code shipping tag
1206B331K101CT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Height
    0.8mm
  • Length
    3.2mm