  • 1206D101J102KHT
1206D101J102KHT
advertisement
Manufacturer No:
1206D101J102KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1206D101J102KHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206D101J102KHT
Description:
100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206D101J102KHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.064 1.63mm