  • 1206D221J251KHT
1206D221J251KHT
advertisement
Manufacturer No:
1206D221J251KHT
HK JDW NO:
438-1206D221J251KHT
Datasheet:
1206D221J251KHT
Description:
220pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206D221J251KHT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.064 1.63mm