  • 1206E122K501KHT
1206E122K501KHT
advertisement
Manufacturer No:
1206E122K501KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1206E122K501KHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206E122K501KHT
Description:
1200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206E122K501KHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.064 1.63mm