  • 1206E224K250PRHT
1206E224K250PRHT
advertisement
Manufacturer No:
1206E224K250PRHT
HK JDW NO:
438-1206E224K250PRHT
Datasheet:
1206E224K250PRHT
Description:
0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±10% 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C Epoxy Mountable, High Temperature Surface Mount, MLCC, Epoxy 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2184
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
1206E224K250PRHT
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Epoxy Mountable, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    1.63mm
  • Length
    3.18mm
  • Width
    1.52mm
  • Thickness (Max)
    0.064 1.63mm