  • 1206J0163P30BCR
1206J0163P30BCR
advertisement
Manufacturer No:
1206J0163P30BCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1206J0163P30BCR
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206J0163P30BCR
Description:
3.3pF 16V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J0163P30BCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm