  • 1206J0500392MDR
1206J0500392MDR
advertisement
Manufacturer No:
1206J0500392MDR
HK JDW NO:
419-1206J0500392MDR
Datasheet:
1206J0500392MDR
Description:
3900pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J0500392MDR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3900pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm