  • 1206J1K20122KXT
1206J1K20122KXT
advertisement
Manufacturer No:
1206J1K20122KXT
HK JDW NO:
419-1206J1K20122KXT
Datasheet:
1206J1K20122KXT
Description:
1200pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J1K20122KXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm