  • 1206J2500471JFR
1206J2500471JFR
advertisement
Manufacturer No:
1206J2500471JFR
HK JDW NO:
419-1206J2500471JFR
Datasheet:
1206J2500471JFR
Description:
470pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J2500471JFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm