  • 1206J3001P60CQT
1206J3001P60CQT
advertisement
Manufacturer No:
1206J3001P60CQT
HK JDW NO:
419-1206J3001P60CQT
Datasheet:
1206J3001P60CQT
Description:
1.6pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J3001P60CQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm