  • 1206J5003P30CQT
1206J5003P30CQT
advertisement
Manufacturer No:
1206J5003P30CQT
HK JDW NO:
419-1206J5003P30CQT
Datasheet:
1206J5003P30CQT
Description:
3.3pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J5003P30CQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm