  • 1206Y0250122FFT
1206Y0250122FFT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y0250122FFT
HK JDW NO:
419-1206Y0250122FFT
Datasheet:
1206Y0250122FFT
Description:
FlexiCap™ 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y0250122FFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm