  • 1206Y1000561JAT
1206Y1000561JAT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y1000561JAT
HK JDW NO:
419-1206Y1000561JAT
Datasheet:
1206Y1000561JAT
Description:
FlexiCap™ 560pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y1000561JAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm