  • 1206Y1K06P80BFR
1206Y1K06P80BFR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y1K06P80BFR
HK JDW NO:
419-1206Y1K06P80BFR
Datasheet:
1206Y1K06P80BFR
Description:
FlexiCap™ 6.8pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y1K06P80BFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm