  • 1206Y2000151JCT
1206Y2000151JCT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y2000151JCT
HK JDW NO:
419-1206Y2000151JCT
Datasheet:
1206Y2000151JCT
Description:
FlexiCap™ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y2000151JCT
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%