  • 1206Y2000560KAR
1206Y2000560KAR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y2000560KAR
HK JDW NO:
419-1206Y2000560KAR
Datasheet:
1206Y2000560KAR
Description:
FlexiCap™ 56pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y2000560KAR
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    56pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%