  • 1206Y2500682MDT
1206Y2500682MDT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y2500682MDT
HK JDW NO:
419-1206Y2500682MDT
Datasheet:
1206Y2500682MDT
Description:
FlexiCap™ 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y2500682MDT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm