  • 1206Y2K02P20CCR
1206Y2K02P20CCR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y2K02P20CCR
HK JDW NO:
419-1206Y2K02P20CCR
Datasheet:
1206Y2K02P20CCR
Description:
FlexiCap™ 2.2pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y2K02P20CCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Soft Termination
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    2.2pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm