  • 1206Y5008P20DFR
1206Y5008P20DFR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y5008P20DFR
HK JDW NO:
419-1206Y5008P20DFR
Datasheet:
1206Y5008P20DFR
Description:
FlexiCap™ 8.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y5008P20DFR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm