  • 1206Y6300121JCR
1206Y6300121JCR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y6300121JCR
HK JDW NO:
419-1206Y6300121JCR
Datasheet:
1206Y6300121JCR
Description:
FlexiCap™ 120pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y6300121JCR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    120pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm