  • 1206Y6300470JCT
1206Y6300470JCT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y6300470JCT
HK JDW NO:
419-1206Y6300470JCT
Datasheet:
1206Y6300470JCT
Description:
FlexiCap™ 47pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y6300470JCT
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%