  • 1206ZG226ZAT2A
1206ZG226ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
1206ZG226ZAT2A
HK JDW NO:
66-1206ZG226ZAT2A
Datasheet:
1206ZG226ZAT2A
Description:
22μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1060
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
1206ZG226ZAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Height
    1.78mm
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm
  • Thickness
    1.778mm