  • 12101U391FAT4A
12101U391FAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12101U391FAT4A
HK JDW NO:
66-12101U391FAT4A
Datasheet:
12101U391FAT4A
Description:
U 390pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12101U391FAT4A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±1%
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.49mm
  • Height
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm