  • 12102U110FAT2A
12102U110FAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12102U110FAT2A
HK JDW NO:
66-12102U110FAT2A
Package:
1210
Datasheet:
Description:
11pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
12102U110FAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    1210
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    11pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.49mm