  • 12102U2R7BAT2A
12102U2R7BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12102U2R7BAT2A
HK JDW NO:
66-12102U2R7BAT2A
Datasheet:
12102U2R7BAT2A
Description:
U 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm -55°C~125°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 256
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
12102U2R7BAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    U
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Additional Feature
    REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.49mm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm