  • 12105C224KHT1A
12105C224KHT1A
advertisement
Manufacturer No:
12105C224KHT1A
HK JDW NO:
66-12105C224KHT1A
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12105C224KHT1A
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm