  • 12105E334MAT2A
12105E334MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12105E334MAT2A
HK JDW NO:
66-12105E334MAT2A
Datasheet:
12105E334MAT2A
Description:
0.33μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 13742
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
12105E334MAT2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm