  • 12105G125ZAT2A
12105G125ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12105G125ZAT2A
HK JDW NO:
66-12105G125ZAT2A
Description:
12105G 1.2μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12105G125ZAT2A
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    12105G
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    Contact Factory For Exact Quantity
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm
  • Thickness
    1.27mm