  • 1210CC473MAT1A
1210CC473MAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1210CC473MAT1A
HK JDW NO:
66-1210CC473MAT1A
Datasheet:
1210CC473MAT1A
Description:
0.047μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.098W 3.30mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210CC473MAT1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.098W 3.30mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Depth
    2.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.3mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.7018mm