  • 1210F-3R9K-01
1210F-3R9K-01
advertisement
Manufacturer No:
1210F-3R9K-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-1210F-3R9K-01
Package:
1210
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1210F-3R9K-01
  • Package / Case
    1210
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    590mOhm
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9 μH
  • Max DC Current
    410mA
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    590mOhm