  • 1210J0100182JXR
1210J0100182JXR
advertisement
Manufacturer No:
1210J0100182JXR
HK JDW NO:
419-1210J0100182JXR
Datasheet:
1210J0100182JXR
Description:
1800pF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J0100182JXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1800pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm