  • 1210J0100272JCR
1210J0100272JCR
advertisement
Manufacturer No:
1210J0100272JCR
HK JDW NO:
419-1210J0100272JCR
Datasheet:
1210J0100272JCR
Description:
2700pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J0100272JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm