  • 1210J0100562KXR
1210J0100562KXR
advertisement
Manufacturer No:
1210J0100562KXR
HK JDW NO:
419-1210J0100562KXR
Datasheet:
1210J0100562KXR
Description:
5600pF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J0100562KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    5600pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm