  • 1210J0160274KDT
1210J0160274KDT
advertisement
Manufacturer No:
1210J0160274KDT
HK JDW NO:
419-1210J0160274KDT
Datasheet:
1210J0160274KDT
Description:
0.27μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J0160274KDT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm