  • 1210J0160680JFT
1210J0160680JFT
advertisement
Manufacturer No:
1210J0160680JFT
HK JDW NO:
419-1210J0160680JFT
Datasheet:
1210J0160680JFT
Description:
68pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J0160680JFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    68pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm