  • 1210J0630272FAT
1210J0630272FAT
advertisement
Manufacturer No:
1210J0630272FAT
HK JDW NO:
419-1210J0630272FAT
Datasheet:
1210J0630272FAT
Description:
2700pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J0630272FAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm