  • 1210J1K20220FCR
1210J1K20220FCR
advertisement
Manufacturer No:
1210J1K20220FCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1210J1K20220FCR
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1210J1K20220FCR
Description:
22pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J1K20220FCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm