  • 1210J1K50181KCR
1210J1K50181KCR
advertisement
Manufacturer No:
1210J1K50181KCR
HK JDW NO:
419-1210J1K50181KCR
Datasheet:
1210J1K50181KCR
Description:
180pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J1K50181KCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm