  • 1210J2000102GFT
1210J2000102GFT
advertisement
Manufacturer No:
1210J2000102GFT
HK JDW NO:
419-1210J2000102GFT
Datasheet:
1210J2000102GFT
Description:
1000pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J2000102GFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm